SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeservis 4674138
nr 467 4138
Kaffeservis
3-del, silver, GAB tidigt 1900-tal
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.500 kr
måndag 14 maj 2007
10/5 20:37:51
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver